You are here

Közlenmiş Kırmızı Biber ile 3 Farklı Meze Tarifi

Közlenmiş biber, patlıcan ve domates… Sebzelerin lezzetine lezzet katan közleme pişirme yöntemi, özellikle Türk mutfağında sıklılıkla tercih ediliyor. Yemek ve mezelerden mangal partilerine kadar bir çok alanda tercih edilen közeleme, en çok da bibere yakışıyor değil mi? :)
Evet kabul ediyoruz, mangalda tadı bambaşka oluyor fakat közlenmiş biberi yemek için de mangalı beklemeye gerek yok! Evinizde ocakta veya fırında yapacağınız közleme aynı tadı vermeyeceği için Kühne, közlenmiş ürünleri ile yardımınıza koşuyor! Közlenmiş kapya biber ve közlenmiş patlıcan lezzetlerini sağlıklı cam kavanozlarda gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz!

Gelelim tadına doyamadığımız közlenmiş kapya biberle yapabileceğiniz meze tariflerine…

Misafirlerinize aperatif soğuk meze olarak sunacağınız kapya biberli tariflerle harika bir lezzet şöleni ortaya çıkarabilirsiniz. Közlenmiş Kapya Biber, yoğurt, sarımsak, ceviz ve daha bir çok lezzetle bir araya geldiğinde apayrı bir tat ortaya çıkıyor. Sizin için seçtiğimiz tariflerden damak tadınıza en uy-gun olanı belirleyip mutfağa geçme vakti geldi!

İşte Közlenmiş Kapya Biber ile Yapabileceğiniz 3 Farklı Meze Tarifi:

Közlenmiş Biberin Sarımsak ile Müthiş Uyumu

Sarımsağa hayır demeden önce düşünmeniz gereken bir meze tarifi… :) Köz Kapya Biber ile sarım-sağın harika bir tat yarattığını biliyor muydunuz? Üzerine bir de maydanoz ve ceviz eklenince sofra-nıza lezzet katacak mezeniz hazır bile. Gelelim tarife:

Malzemeler:

Kühne Közlenmiş Kırmızı Biber
Maydanoz
Sarımsak
Ceviz (isteğe bağlı)
Nar Ekşisi
Sirke
Tuz
Zeytinyağı

Malzemelerin miktarını tamamen damak tadınıza ve porsiyon sayısına göre ayarlayabilirsiniz. Buzdo-labında 1 saat kadar bekletirseniz mezeniz daha da lezzetli olacaktır. Maydonozun baskın bir aro-ması olduğu için önerimiz maydanozu fazla miktarda kullanmamanız yönünde… Afiyet olsun! :)

Köz Biber ile Minik Peynir Dolmaları

Beyaz peynir ve kapya biberin uyumunu minik dolmalarda birleştirdik. Bu basit meze tarifi sofranıza sevimlilik katarken damaklarda da harika bir lezzet bırakacak.

Malzemeler:

Kühne Közlenmiş Kırmızı Biber
Beyaz Peynir
Maydanoz
Ceviz İçi

Yapılışı:

Önce peynir, ceviz ve maydonoz ile iç harcımızı hazırlıyoruz. Maydonozları ince ince kıyıp cevizleri minik boyutlarda kırıyoruz. Cevizi çok ezmeden lezzetini hissettirecek boyutta parçalamanız yeterli. :) Beyaz peyniri bu karışıma dahil ederek iyice karıştırın ve üzerine çok az zeytin yağı gezdirin.

Sıra geldi mini atıştırmalık mezemizi hazırlamaya! Kavanozdan çıkardığınız Kapya biber parçalarını düz bir zemin üzerine serin. İç kısımlarına hazırladığınız harcı ekleyin ve güzelce sarın. Tutturmak için kürdan kullanabilirsiniz. Hazırladığınız mini dolmaların üzerine isteğe göre nar ekşisi ve zeytin-yağı gezdirebilirsiniz. Afiyet olsun! :)

Köz Kırmızı Biberli Yoğurtlu Meze

Köz kırmızı biber olur da yoğurt eksik olur mu hiç? Şimdi sizin de en çok sevdiğiniz iki lezzeti bir ara-ya getiriyoruz ve bu meze için ufak bir lezzet sırrımız da olacak.

Tarifte süzme yoğurt tercih etmenizi öneriyoruz, daha lezzetli ve kıvamlı bir meze elde etmenizi sağ-lar.

Malzemeler:
Süzme Yoğurt
Kühne Közlenmiş Kırmızı Biber
Sirke
Tuz

Közlenmiş kırmızı biberleri julyen doğrayıp servis tabağınıza alın. Süzme yoğurdu ekleyin ve meze-nize lezzet katacak ufak sırrımız olan 1 tatlı kaşığı sirkeyi de ekleyin. İsteğe bağlı olarak tuz veya baharat ekleyebilirsiniz. Son olarak mezenizin üzerinden sızma zeytinyağınızı gezdirin, kıyılmış maydanoz ile de süsleyerek servise hazır hale getirin. Afiyet olsun! :)